Пам'ятати заради майбутнього
- Олена Кулібаба
- 8 мая 2018 г.
- 2 мин. чтения
Весна іде, і переможним кроком В тюльпановому вічному вогні Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.
В Україні, як і у багатьох країнах світу, 8 та 9 травня відзначаються Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни. Ці дні присвячені пам'яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і літнім людям - усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні.
З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. В країнах-союзницях з антигітлерівської коаліції цей день відзначається як День Перемоги над нацизмом.
Дні пам'яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.
У 2015 році Указом президента України Петра Порошенка було введено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. Таким чином,Україна доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни. Згідно з законом, шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українському визвольному
русі та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України.
Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони– святиня нашої пам’яті. Пам’ятники воїнам Другої світової війни – особливе місце. Тут не чутно розмов, сміху, не співають веселі пісні…Лише завмерла в почесному караулі тиша.
Скільки їх, таких місць, на нашій землі? Відомих і невідомих , в великих містах та маленьких селах - там, де ми живемо.
Саме один з таких меморіалів знаходиться на території парку міста Білицьке Добропільського району Донецької області.
Це священне місце для біличан. Саме тут проводяться урочисті мітинги, уроки пам’яті , уроки мужності, присвячені Дню визволення України та Донбасу, Дню Перемоги. Саме сюди зі словами подяки приносять квіти молодята , першокласники та випускники шкіл міста.
Та мабуть не всі мешканці міста знають, що цей меморіал – Братська могила, в якій поховані визволителі хутору (266-а стрілкова дивізія) та мешканці, загиблі в боях за хутір у 1942-43 роки.
8 травня учні Білицької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 Добропільської міської ради прийшли до меморіалу загиблим воїнам , щоб вклонитися пам’яті тих, хто боровся за мирне життя , хто кував перемогу і загинув…
Буяють мирно квіти на могилах, До сонця красного метелики летять. А ті, кому війна зламала крила, Священним вічним сном в могилах сплять.








Недавние посты
Смотреть всеПерелік підручників для відбору та замовлення проєктів підручників та посібників для учнів 8 класів ЗЗСО, затверджений рішенням...