top of page

Методична тема

 «Формування конкурентноспроможної  особистості шляхом впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес»

Практичне заняття студії педагогічної майстерності "INFOSPACE"

Засідання предметної кафедри учителів середньої школи

Обласна школа заступників директорів

Семінар учителів "Основи здоров'я" 

Детальніше за посиланням

   4 квітня 2018 року у Білицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося засідання педагогічної ради з теми «Готовність педагогічного колективу до інноваційної діяльності як складова професійної компетентності». Метою засідання було опрацювання методики проектної технології, налаштування педагогів на доцільне використання проектної діяльності в концепції розвитку закладу; активізація наукового мислення та діагностика ступеня готовності педагогів закладу до інноваційної діяльності.
    Педагоги мали змогу попрацювати в групах та презентувати цільові проекти щодо
концепції розвитку закладу, а саме: проект «Єдиний інформаційний простір школи»; проект «Школа має талант»; проект «Освіта без кордонів»; проект «Педагогічний олімп – інновації в сучасній школі».
   Підсумком плідної праці колективу стали яскраві презентації генерованих проектів.

  З метою сприяння  інформаційній і методичній підготовці вчителів правознавства до утілення реформаторських ідей Міністерства освіти і науки України та вдосконалення викладання правознавства в школах міста з урахуванням новітніх тенденцій формування правової держави та громадянського суспільства 10 квітня 2018 року в Білицькій ЗОШ І-ІІІ ступнів № 8 відбувся семінар-практикум вчителів правознавства з теми: "Особливості методики проведення сучасного уроку в контексті оновлення змісту освіти в новій українській  школі". 

   Завдання семінару реалізовувалися через активні форми роботи: інтерактивну доповідь "Особливості методики проведення сучасного уроку в контексті оновлення змісту освіти в новій українській  школі" під керівництвом директора школи Кондратюк М.О. та заступника директора з НВР Кулібаби О.С., відкритий урок з правознавства в 9 класі за темою "Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх" та відкритий виховний захід в 11 класі  під керівництвом вчителя історії та правознавства Безверхньої Т.М.

Учасники семінару проявили високий рівень активності, плідно співпрацювали в групах. За результатами семінару були вироблені рекомендації:

1.Опрацювати тему «Особливості методики проведення сучасного уроку в контексті оновлення змісту освіти в новій українській  школі»

 2. Застосовувати на практиці знання та уміння щодо формування правової компетентності учнів шляхом використання  інноваційних технологій;

 3.Впроваджувати  на уроках правознавства різноманітні за методикою проведення  практичні завдання.

 4.Сприяти розвитку професійної компетентності вчителівшляхом застосування ефективних форм та методів формування ключових компетентностей учнів.

   Дякуємо всім учасникам семінару за активну участь,  надані рекомендації та щиро бажаємо натхнення, творчих злетів, міцного здоров’я!

    Відповідно до річного плану з 20.03.2018 до 27.03.2018 у закладі освіти був проведений методичний тиждень педагогічної майстерності «Активізації пізнавальної діяльності учнів на основі використання інноваційних технологій у  школі».

Мета:

  • підвищення фахової  майстерності педагогічних працівників;

  •  обмін досвідом роботи;

  • поширення перспективного педагогічного досвіду;

  За результатами відвіданих уроків можна зробити висновок:

  • Уроки проводилися відповідно нормам сучасного уроку;

  • Вчителі мають достатній та високий рівень професійної підготовки, забезпечуючи високий рівень ефективності освітнього процесу;

  • Всі уроки відповідали темі та меті методичного тижня;

  • Вчителі на уроках застосовують активні форми, методи та прийоми роботи з учнями (робота в групах, метод «Асоціативний кущ», математичний диктант, проведення фізичних дослідів, виготовлення виробів з гофрованого паперу, рольові ігри, інтегровані тематичні ігри, інсценування літературних творів), а це сприяє формуванню ключових компетентностей згідно концепції Нової української школи;

  • Уроки відображають головні аспекти методичної теми, над якою працює вчитель;

  • Кожний урок має високий рівень ефективності новацій.

«Безумство – діяти по-старому і чекати на нові результати» А. Енштейн

   Саме під таким гаслом у Білицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 20 березня 2018 р. відбувся семінар-практикум вчителів англійської мови за темою «Використання елементів ейдетики для розвитку усного мовлення учнів на уроках англійської мови».

  Сьогодні вже неможливо навчати традиційно: у центрі освітнього процесу має бути учень. Від його творчої активності на уроці іноземної мови, вміння доказово міркувати, обґрунтовувати свої думки і не боятися помилитися, вміння спілкуватися з учителем, учнями класу залежіть успіх у свідомому опануванні шкільної програми.

  Отже, мета семінару полягала в створенні умов для обміну творчими ідеями та досвідом роботи щодо впровадження перспективних шляхів розвитку усного мовлення учнів шляхом використання вчителем елементів ейдетики, розширення сутності поняття «ейдетика», «ейдетизм». Завдання семінару реалізовувалися через активні форми роботи під керівництвом учителів англійської мови Ануфрієвої В.А. та Денисової Н.С.: доповідь-презентація «Використання елементів ейдетики для розвитку усного мовлення учнів на уроках англійської мови» робота в групах «Навчаючи-учусь», проведення відкритого уроку в 2 класі «Тварини в зоопарку», шоу-програми «Star Light».

  Учасники семінару проявили високий рівень активності, плідно співпрацювали  в групах . За підсумками семінару були вироблені рекомендації:

1.Формувати творчі здібності учнів шляхом використання різних методів роботи, які сприяють їх пізнавальній активізації.

2. Впроваджувати використання методики ейдетики для розвитку пам’яті учнів на уроках іноземної мови.

3. Сприяти розвитку професійної компетентності вчителів шляхом застосування ефективних форм та методів формування ключових компетентностей учнів.

Дякуємо всім учасникам семінару та щиро бажаємо натхнення, творчих злетів, міцного здоров’я!

   У лютому 2018 року вчителі нашої школи (Безверхня Т.М., Мамаєва О.В., Одинаєва Т.В., Клименко С.І., Ляшева О.А., Передерій А.В., Шипша О.Е.) долучилися до онлайн-навчання за курсом «Вчимося жити разом».

   Ми пишаємося тим, що у нас працюють вчителі, які виявляють бажання підвищити свій рівень компетентності з методики розвитку життєвих навичок, сприятливих для здоров’я, безпеки, успішної соціалізації і психосоціального розвитку дітей і підлітків віком від 6 до 17 років. Так тримати!

   З 1 лютого на онлайн платформі EdEra стартувало навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи». Вчителі початкових класів нашої школи у повному складі долучилися до навчання і на сьогодні успішно виконали два модулі.

Вітаємо  Мамаєву Олесю Валеріївну, Одинаєву Тетяну Вікторівну, Клименко Світлану Іванівну, Ляшеву Олену Анатоліївну., бажаємо їм творчої наснаги та успіхів в проходженні наступних модулів.

     Відповідно до річного плану роботи 14 грудня 2018р. в школі був проведений для всіх педагогічних працівників методичний захід "Інтернет-кафе "Нова школа", метою якого було опрацювання нових нормативних документів. В ході заняття була організована робота в групах. Одна група опрацьовувала закон України "Про освіту", друга - Концепцію Нової школи. В результаті були виділені основні зміни в законі України та основні складові формули Нової української школи та моделі випускника. Після активного обговорення нормативних документів були вироблені рекомендації щодо впровадження цих документів в роботу закладу освіти. Наприкінці  всі "гості кафе" виконали он-лайн тест ""Як добре ви знаєте закон України "Про освіту".  

Сьогодні, коли відбуваються зміни в області освіти, особлива роль відводиться учителю як організатору освітнього середовища для розвитку особистості. Його основною метою є формування особистості, яка буде здатна отримувати глибокі знання, професійні навички, вільно орієнтуватися, самореалізовуватися, саморозвиватися і самостійно приймати правильні рішення в умовах мінливого світу. Сучасній молоді необхідні ґрунтовні знання про природу, навколишній світ, які вони отримують на сучасних уроках фізики. Тому сьогодні потрібні педагоги, які готові впроваджувати інноваційні технології в практику своєї роботи. 

   18 жовтня на базі нашої школи відбувся міський семінар вчителів фізики та астрономії за темою «Інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу на уроках фізики та астрономії».

   Одним з етапів роботи семінару слід відмітити коучинг заняття, де вчителі познайомилися як такий вид тренінгу можна застосовувати в освітньому процесі. Інтегрований       урок фізики та геометрії дозволив і учням, і вчителям поринути у світ фізичний процесів і явищ через геометричні побудови та вимірювання.

   Під час проведення семінару були вироблені методичні рекомендації, в основі яких є реалізація компетентнісного підхіду в процесі навчання учнів на уроках фізики та впровадження інноваційних технологій з метою підвищення ефективності навчальної діяльності.

   Дякуємо всім учасникам семінару! Бажаємо натхнення, творчих злетів, нових перемог, професійної витримки, здоров’я!

bottom of page